آخرین خبرها
مارادر پام رسان سروش دنبال کنید
قدرت ایران قابل مذاکره نیست

قدرت ایران قابل مذاکره نیست

رهبر انقلاب با اشاره به شکست سیاست‌های آمریکا، و دست برتر ایران در منطقه، مطرح کردند

قدرت ایران قابل مذاکره نیست

رهبر انقلاب، روز چهارشنبه، در دیدار نخبگان جوان علمی کشور، بیانات مهمی پیرامون اوضاع داخلی کشور، منطقه و بین‌الملل ایراد فرمودند. نظر به اهمیت این دیدار، نشریه‌ی خط حزب‌الله بخش‌های مهم آن را تقدیم مخاطبین محترم می‌کند.

* وابستگی یعنی توسری خوری
ملّتی که از لحاظ سیاسی وابسته است، مجبور است توسری‌خوری را برای خودش بپذیرد؛ توسری‌خور خواهد شد … دشمن ما از اقتدار ما، از حرکت ما … بشدّت عصبانی است … شمن هرجور که بتواند، از دور و نزدیک، وضع کشور را دقیقاً مورد مراقبت قرار داده و از افزایش اقتدار کشور بشدّت نگران است … اینها سالهای متمادی صاحب این کشور بودند و همه چیز این کشور زیر دست اینها بوده، [امّا] انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی این را از اینها گرفته … علاوه‌ی بر این، با وجود خصومت‌‌ورزی آمریکا، قدرتمند شده‌ایم … این در دنیا خیلی چیز مهمّی است که ملّتها ببینند بدون قرار گرفتن زیر سایه‌ی قدرتها هم یک ملّت ممکن است رشد کند و حرکت کند.

* غارت خواهیم شد اگر…
نمیخواهم وقت را حالا صرف پاسخگویی به اباطیل و یاوه‌گویی‌های این رئیس‌جمهور شارلاتان و بی‌چاک‌دهن آمریکا بکنم؛ این واقعاً لزومی ندارد. خب گفتند، مسئولین کشور پاسخگویی کردند، خوب هم گفتند … ولیکن میخواهم به شما و به هر کسی که این حرف را خواهد شنفت بگویم: دشمن را بشناسید … یکی از خطراتی که هر ملّتی را تهدید میکند این است که دشمنِ خودش را نشناسد، دشمنِ خودش را دشمن نداند؛ یا دوست بداند یا بی‌طرف بداند … اگر غفلت کردیم، غارت خواهیم شد … البتّه این را به شما عرض بکنم؛ دشمن ما دچار عقب‌افتادگی ذهنی است … اینها میخواهند ایرانِ جوانِ مؤمنِ انقلابی فعّالِ پیشرفته را به عقب برگردانند، به پنجاه سال قبل … معلوم است که نمیشود! … خب این عقب‌ماندگی ذهنی نیست؟ … نمیتوانند درک کنند که چه اتّفاقی اینجا افتاده. اتّفاقات مهمّی در این منطقه افتاده؛ البتّه مهم‌ترینش انقلاب اسلامی و پیدایش نظام جمهوری اسلامی است.

* چرا علیه سپاه نعره می‌کشند؟ 
امّا خب اتّفاقات مهمّ دیگری هم افتاده در اطراف ما … در عراق محاسباتشان غلط بود، شکست خوردند؛ در سوریه محاسباتشان غلط بود، شکست خوردند؛ در منطقه‌ی شرق ما هم همین‌جور ــ حالا نمیخواهم جزئیات را وارد بشوم ــ محاسباتشان غلط بود، شکست خوردند؛ تا امروز. در مورد کشور خود ما هم همین‌جور [است]؛ چهل سال است اینها دارند دشمنی میکنند با ما، توی دهنشان میخورَد، شکست میخورند؛ چرا؟ چون محاسبه‌شان غلط است، چون درکشان از واقعیت غلط است آمریکا کارگزار صهیونیسم جهانی است … شریک جرم اصلی صهیونیست‌ها در جنایاتی که کردند آمریکا است؛ چه در فلسطین، چه در لبنان، چه در سوریه، چه در نقاط دیگر عالم. به‌وجود آورنده‌ی داعش و این جریان تکفیری فعّالِ اسلحه‌به‌دست، آمریکا است؛ این را خود همین شخص در زمان مبارزات انتخاباتی‌اش بِصراحت گفت؛ یکی از اشکالاتی که بر دموکرات‌ها وارد میکرد این بود که داعش را شما به وجود آوردید! خودش اعتراف کرده! خب حالا شما توقّع دارید آن نیرویی که جلوی داعش را توانسته بگیرد مبغوض اینها نباشد … می‌بینید سخنرانی میکند، نعره میکشد علیه سپاه پاسداران که جلوی داعش را توانسته سد کند … وقتی شما شناختید طرف مقابل را، [این] خیلی به نظرتان طبیعی می‌آید. خب بنابراین از ما عصبانی‌اند…

حالا من چند توصیه بکنم به فعّالان سیاسی و مطبوعاتی و فرهنگی و مسئولان کشور:
باز هم تودهنی خواهند خورد
۱. همه یقین داشته باشند که این بار هم آمریکا تو دهنی خواهد خورد و از ملّت انقلابی ایران شکست خواهد خورد … کمااینکه در قضایای این چند ده سال اخیر همیشه همین‌جور بوده که با جمهوری اسلامی مواجه شده‌اند و شکست خورده‌اند…
از مکر و حیله ی دشمن غافل نشوید
۲. رئیس‌جمهور آمریکا از خودش بلاهت  نشان میدهد لکن این موجب نشود که ما از مکر و حیله و توطئه‌ی دشمن غافل بشویم … همه بایستی با هشیاری، با بیداری، با آمادگی کامل در صحنه باشند. جنگ نظامی اتفّاق نمی‌افتد، لکن چیزهایی وجود دارد که از جنگ نظامی اهمّیتش کمتر نیست. باید مراقب باشیم، ببینیم دشمن چه‌کار دارد می‌کند و چه‌کار می‌خواهد بکند…

* ستون اصلی قدرت
۳. دشمن، با اقتدار جمهوری اسلامی مخالف است؛ هرچه عنصر و مایه‌ی قدرت در جمهوری اسلامی است، دشمن با آن مخالف است. ما باید علی‌رغم دشمن، سعی کنیم عناصر قدرت را در داخل جمهوری اسلامی افزایش بدهیم. کی همان علم است … یکی قدرت دفاعی است؛ همین مسئله‌ی موشک‌ها و این حرف‌هایی که سروصدا می‌کنند، باید روزبه‌روز این قدرت دفاعی افزایش پیدا کند، و البتّه می‌کند؛ به کوری چشمشان، روزبه‌روز هم افزایش پیدا خواهد کرد … سوّم قدرت اقتصادی است … قدرت اقتصادی هم با وابستگی به این و آن حاصل نمی‌شود …  من با سرمایه‌گذاری‌های خارجی‌ها در کشور موافقم … منتها تکیه‌ی اقتصاد کشور نباید به ستونی باشد که ممکن است با نعره‌ی مثلاً یک ترامپی بلرزد … آن ستون مورد اعتماد در اقتصاد کشور بایستی مربوط به درون کشور و داخل کشور باشد…

* اسیر القائات دشمن نشویم
۴. در قضیه‌ی برجام این‌جور القا می‌شد که اگر توافق بکنیم دشمنی‌ها برطرف می‌شود، اگر توافق نکنیم با ما دشمنی می‌کنند؛ خب توافق هم کردیم، [امّا] دشمنی‌ها برطرف که نشده، زیادتر هم شده… امروز باز مطلب دیگری را مطرح نکنند که اگر در فلان قضیه توافق نکردیم ــ مثلاً اگر در قضیه‌ی حضور کشور در فلان منطقه توافق نکردیم ــ ممکن است چنین و چنان بشود؛ نه، اینها القائات دشمن است. ما بایستی مصلحت خودمان را خودمان بسنجیم، خودمان پیدا کنیم، خودمان بفهمیم که مصلحت چیست؛ از دشمن نشنویم.

* قوی شویم تا گستاخ نشوند
۵. اینکه ما روی قدرت دفاعی تکیه می‌کنیم ناشی از تجربه‌ی ما است… یک روزی بود که این کشور ــ همین تهران که شما حالا بحمداللّه با خیال راحت و با امنیت [در آن] رفت‌وآمد می‌کنید ــ زیر موشک‌های صدّام بود… ما هیچ وسیله‌ی دفاع نداشتیم، [درحالی‌که] همه به صدّام کمک می‌کردند؛ آمریکا برای همین موشک‌ها و برای ابزارهای دفاعی و حتّی برای نقشه‌ی میدان جنگ به صدّام کمک می‌کرد؛ ماهواره‌هایش و دیگران کمک می‌کردند. فرانسه کمک می‌کرد؛ فرانسه، هم موشک می‌داد، هم هواپیما می‌داد. آلمان کمک می‌کرد؛ موادّ شیمیایی می‌داد… ما دست‌خالی بودیم، وسیله‌ای نداشتیم؛ [لذا] به فکر افتادیم که باید خب وسیله‌ی دفاعی درست کنیم. شروع کردیم؛ از صفر در واقع شروع کردیم… بعد توانستیم توانایی‌ها را بیشتر کنیم. وقتی توانایی‌هایمان زیاد شد و دشمن دید که ما می‌توانیم مقابله‌به‌مثل کنیم، متوقّف شد… ما اگر چنانچه قدرت دفاعی خودمان را افزایش ندهیم، دشمنان ما جَری خواهند شد، گستاخ خواهند شد، تشویق خواهند شد به اینکه به ما حمله کنند. باید قدرت دفاعی‌ ما جوری باشد که دشمن تشویق نشود به یک اقدام و به دست از پا خطا کردن.

* توصیه به مسئولین : باید عقب‌ماندگی‌ها جبران شود
۶. مسئولان اقتصادی، اقتصاد مقاومتی را جدّی بگیرند. تولید داخلی، منع واردات، جلوگیری از قاچاق؛ اینها آن اوّلی‌هایش است. امسال سال اشتغال است. الان هم ما درواقع در نیمه‌ی دوّم مهرماه هستیم؛ یعنی بیش از نیمی از سال گذشته. در زمینه‌ی اشتغال و در زمینه‌ی تولید داخلی و تولید ملّی، فعّالیت‌ها باید افزایش پیدا کند؛ باید مضاعف بشود، عقب‌ماندگی‌ها باید جبران بشود. یک مدّتی گرفتار انتخابات و حرف‌های انتخاباتی و این حرف‌ها بودیم، وقت گذشت؛ باید جبران کنند تا بتوانیم به یک جایی برسیم در این زمینه. من گفتم، به سرمایه‌گذار خارجی ما خوش‌آمد می‌گوییم امّا دل نمی‌بندیم به کار سرمایه‌گذار خارجی؛ چون اعتباری به او نیست. سرمایه‌گذار خارجی امروز می‌آید، فردا به‌خاطر یک حادثه‌ای، مشکل درست می‌کند برای ما. سرمایه‌گذارهای خارجی بیایند، سرمایه‌گذاری هم بکنند منتها تکیه‌ی اقتصاد کشور باید به مسائل داخلی باشد… ما اقتصادمان اقتصاد نفتی است… این باید تغییر پیدا بکند؛ باید مبتنی بشود بر ارزش افزوده.

* چند توصیه به مقامات اروپایی
۷. دولت‌های اروپایی، مسئله‌ی برجام را تأکید کرده‌اند… گفتند نه، نباید پاره کنید و اینها. خیلی خب، خوب است، یعنی این مقدارش را ما استقبال می‌کنیم و خوب [است]، لکن این کافی نیست که [فقط] به او بگویند شما برجام را پاره نکن! خب برجام به نفع آنها است؛ هم به نفع اروپایی‌ها است، هم به نفع آمریکا است؛ طبیعی است که بخواهند پاره نشود؛ ما هم البتّه گفته‌ایم مادامی‌که طرف پاره نکند، ما هم پاره نمی‌کنیم، امّا اگر پاره کرد، ما ریزریزش می‌کنیم…

اوّلاً اروپایی‌ها باید در برابر اقدام‌های عملی آمریکا بِایستند. اگر چنانچه او پاره نکرد امّا نقض کرد ــ مثلاً با همین تحریم‌ها یا همین کارهایی که حالا اینها انتظار دارند که از کنگره‌شان بیرون بیاید ــ باید اروپایی‌ها بِایستند در مقابل او؛ فرانسه، آلمان. حالا از انگلیس که خیلی انتظاری هم نیست، باید بِایستند؛ اینکه بگویند ما مخالفیم، کافی نیست.

ثانیاً از ورود در مسائل اساسی ما ــ مثل قدرت دفاعی و مانند اینها ــ پرهیز کنند؛ هم‌صدایی با آمریکا نکنند. اینکه دولت‌های اروپایی بیایند همان حرفی را بزنند که او دارد می‌زند که ایران چرا در منطقه حضور دارد ــ خب تا چشم‌تان کور! چرا حضور نداشته باشد؟ ــ یا [وقتی] او ایراد کند که چرا شما موشک دو هزار کیلومتری یا مثلاً فرض کنید سه هزار کیلومتری دارید، اینها هم بیایند همان حرف را بزنند، اینکه خب معنی ندارد! به شما چه ربطی دارد؟ [خود] شما چرا موشک دارید؟ شما چرا موشک اتمی دارید؟ چرا سلاح اتمی دارید؟ اینکه در قدرت دفاعی جمهوری اسلامی بخواهند دخالت بکنند و حرف بزنند، نه؛ این را هم مطلقاً از اروپایی‌ها ما قبول نمی‌کنیم؛ و هم‌آواز نشوند با آمریکا در حرف زوری که میزند و حرف غلطی که از او سر می‌زند.

 

دریافت
https://t.me/masj_amir

درباره‌ی Admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

https://ble.im/masj_amir