آخرین خبرها
مارادر پام رسان سروش دنبال کنید
نوبهار جان و دل

نوبهار جان و دل

جملات قصار درباره‌ی حج از مقام معظّم رهبری

درباره کتاب

این کتاب حاوی هفتاد و هفت عبارت برگزیده از پیامها و بیانات معظّمٌ ‌له در موضوع حج در طول سالهای ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۸ می‌‌باشد.
اهمیّت حج، اغتنام فرصتی استثنایی، اهمیّت برائت از مشرکان، وحدت مسلمین، خودداری از تبدیل فرصت حج به امور تجاری و بازرگانی و توصیه به خودسازی معنوی از جمله محورهای این عبارات می‌باشد.

صفحاتی از کتاب

پا به پای پیامبر(ص)


در حج، در مدینه و مکّه، در اُحد و منى‏ و حرا، در این سرزمین که قدم مبارک رسول اکرم (ص) و اصحاب کرامش بر آن نهاده شده و شاهد آن رنجها و در به ‏دری ها و مبارزات و خون دلها بوده و در قدم‏ به‏ قدم سرزمین وحى و جهاد و قرآن و سنّت، در آن گذشته‏ ها به تدبّر بپردازید؛ خود را با آن پیوند دهید؛ در پرتو آن، راه و جهت را بیابید؛ با تجربه‏ ى آن، نتیجه و سرانجام راه را ببینید؛ و به حول و قوّه‏ ى خدا و با توکّل به او و امید به نصرت او و اعتماد به توانایى خود، در آن راه و به سمت آن هدف قدم گذارید؛ «وَ الله مَعَکُمْ وَ لَنْ یَتِرَکُمْ أَعْمالَکُم‏».

آهنگ برادری


آیه‏ ى شریفه‏ ى «وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللهِ جَمیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا» را که توصیه ‏ى تمسّک به دین و رعایت وحدت کلمه در آن است، همواره به یاد داشته، هر دو توصیه‏ ى آن را نصب‏العین خود قرار دهید و از کید دشمن در این باب برحذر باشید.

تو خود حجاب خودی


حج، یک هجرت است. هجرت از خود ماست؛ هجرت از منیّت ماست؛ هجرت از آن زندانى است که ما را احاطه کرده و گوهر یکدانه‌ ی بى‏ نظیر انسانى را در وجود ما مخفى و پنهان نگه‏داشته است. حج، هجرت از خودپرستی هایى است که از هوا و هوس ناشى مى‏ شود؛ هجرت از خودخواهی هایى است که ما را از خدا دور مى‏کند؛ هجرت از طبقه‏ بندى‏ ها و مرزبندی هایى‏ست که زندگى انسانها را از هم جدا مى‏ کند و فقیر و غنى، شریف و وضیع، بزرگ و کوچک ـ بر طبق معیارهاى عامیانه مردمى ـ را به هم نزدیک مى‏کند و در کنار هم قرار مى‏ دهد و وجه مشترک همه انسانها، یعنى عبودیّت را در همه زنده مى‏کند.

برائت، روح حج


برائت، حقیقتاً از ارکان حج است. بالاتر از ارکان حج است؛ روح حج است؛ معنا و هدف و جهت حج است. خطاست اگر کسى خیال کند که مى‏ شود هر یک از ارکان و اعمال حج را با روح حج و جهت کلّى آن مقایسه کرد.

موضوعات مهم

اجتماع دلهای شیفته از سراسر جهان در جوارخانه‌ی معبود یا محبوب/ پا به پای پیامبر(ص)/ تحکیم برادری و وحدت کلمه و برحذر بودن از کید دشمن/ هجرت از “منیّت” به مقام عبودیّت/ اهمیّت برائت از مشرکان/ خودداری از تبدیل فرصت حج به امور تجاری

مشخصات

  • قیمت:۲۰۰۰۰ ریال
  • ناشر:انتشارات انقلاب اسلامی
  • تعداد صفحات:۱۰۱
  • قطع:رقعی
https://t.me/masj_amir

درباره‌ی Admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

https://ble.im/masj_amir